KLIENTŲ ZONA

Pamiršote slaptažodį?
NAUJIENOS

Eskizai iš „šoferio” gyvenimo knygos

Kaip atrodo vilkiko „šoferio“ kasdienybė? Klausimas, kurį mums anksčiau ar vėliau užduoda smalsaujantys partneriai ir klientai. Ką gi, sulaukėte - specialiai šiam tikslui atlikome improvizuotą “Via Genero” vairuotojų apklausą ir grįžtame su spalvingomis gautų atsakymų nuotrupomis. Kokia muzika geriausiai išvaiko miegus? Kaip malšinti artimųjų ilgesį? Ir kaip kuriama europinė vežėjų vienybė? Važiuojam.

Šopenas ir saulėgrąžos

„Darbas ant ratų“ – taip tolimųjų reisų vairuotojų kasdienybę apibūdina patys šios profesijos atstovai ir laužo mitą, esą vairuotojo kasdienybėje trūksta vietos kūrybai. Roko, metalo, Bacho, Šopeno, Listo ar „popso” fone tenka pasikinkyti kantrybę, užsispyrimą ir išradingumą. Nes kai Lietuvos Rytinės kaimynės milicininkai, paprašę apvalios sumelės, ima berti „Šuriko nuotykių“ herojų tekstus apie sandėlio apiplėšimą – vien vairą sukti tikrai nepakanka.

Surasti nežinomą iškrovimo adresą, įveikti širdį veriantį artimųjų ilgesį, nepakliūti į pakelės „auksinių žuvelių“ nasrus, atlaikyti miego pinkles, nugalėti rūką, per kurį net spidometro nebesimato - toks yra “šoferio” kasdienybės ritmas. 

Namų ilgesį, kaip rodo vairuotojo Mindaugo patirtis, sumažinti galima laikantis griežto grafiko: 4 skambučiai per savaitę ir SMS žinutės kas dieną. O miego pinkles geriausia narplioti miegu ir jokiu būdu ne besaikiais kavos ar energetinių gėrimų kiekiais. Vaidotas žiovulį tramdo saulėgrąžų ritualais. Tikimės, kad ritualai saugūs.

Šoferių Europa

„Via Genero“ vairuotojų brigada vieningai sutaria, kad vilkiką vairuoti smagiau nei lengvąjį automobilį. Vienintelis nedidelis trukdis – „darbo vietoje“ įrengtas greičio ribotuvas. Dar smagiau, kad darbo metu sutinki tuo pačiu amatu besiverčiančius kolegas ir supranti, kad kalbos barjerai ir skirtingos tautybės nublanksta prieš nerašytus kelių įstatymus. Profesinis solidarumas, kuris skleidžiasi porinant apie krovinius, darbdavius ir spūstis, nugali kalbos skirtumus.

Tarptautinis kolegų tinklas pasitarnauja ir sprendžiant technines problemas. Vairuotojo Andriaus pasakojimu, viso pasaulio šalių vairuotojai noriai tiesia pagalbos ranką prie techninių gedimų palinkusiems amato broliams. O techninės problemos vairuotojus kamuoti pradėjo sulig šios pačios profesijos atsiradimu. Net liaudiškas vežėjų pavadinimas „šoferis“ yra kilęs nuo prancūziško žodžio „chauffeur“, reiškiančio „kūrikas“. Juk pirmosiose transporto priemonėse su garo varikliais vairuotojams teko tvarkytis su tuometiniais techniniais iššūkiais, kūrenant juos anglimis ar malkomis.

Puikus dalykas tas solidarumas ir profesinės bičiulystės, bet vairuoti vis tik dažniausiai tenka vienam. Melancholiją, žiovulį ir vienatvės metafiziką “Via Genero” vyrai tramdo knygomis, prisiminimais apie mylimąją, atostogų planais ir, svarbiausia, profesiniu maksimalizmu. Tam, kad “Via Genero” kroviniai keliautų saugiai, greitai ir šviežiai. Tam, kad mūsų vargas kurtų Jūsų poilsį. Tad vilkitės pižamą - logistikos stresas bus išvaikytas.