KLIENTŲ ZONA

Pamiršote slaptažodį?
NAUJIENOS

Kodėl darbuotojas svarbiau už naują vilkiką

Jei prieš daugiau nei du dešimtmečius Lietuvoje buvo tik 88 logistikos įmonės, turinčios licencijas vežti keleivius bei krovinius, tai šiandien Europos keliuose galime sutikti daugiau nei 27 000 Lietuvos vilkikų. Lietuva šiandien – logistikos tigras ar bent jau tigriukas. Tačiau rinkos vystymosi etapas pasiektas toks, kad įmonių plėtra į plotį privalo būti atsverta dar aktyvesnės plėtros į gylį. Ne kuo daugiau apžioti, o kuo geriau sukramtyti tai, kas nasruose telpa. Toks šiandien yra toliaregiško vežėjo iššūkis. Ir tam visų pirma reikia investicijų į skirtingų logistikos disciplinų darbuotojus, kurie sugeba valdyti vis sudėtingėjančią logistikos grandinę.

Specializaciją užtikrina specialistai

Lietuvos transporto ir logistikos sektoriaus sukuriama BVP dalis gerokai lenkia ES vidurkį. Kita vertus, skaičiuojama, kad dėl fantasmagoriškų Rusijos importo politikos posūkių mūsų šalies vežėjai jau prarado per 40 mln. eurų pajamų. Ką tai reiškia? Kad logistikos paslaugų poreikis išlieka milžiniškas, bet nepastovus. Kad pokyčiai rinkoje reikalauja prisitaikymo, alternatyvių krypčių paieškos ir nuolatinių investicijų į naujas kompetencijas.

Lietuvos vežėjų siekiui būti europinės rinkos lyderiais nebepakanka plėtros „į plotį“, kai norima bet kaip atlikti kuo daugiau, kuo įvairesnių krovinių pervežimų į kuo daugiau šalių. Kalba čia krypsta ne apie vilkikus, puspriekabes ar termoreguliuojamus mikroautobusus, o apie žmogų – logistikos sektoriaus darbuotoją, kuris dabartinėmis sąlygomis vis labiau lemia konkurencinius pranašumus.

Plėtra „į gylį“ – tai įmonės geidžiamo grobio apsibrėžimas ir specializacija, kuomet nusprendžiama nepriekaištingai daryti kažką, o ne viską – bet kaip. Europos klientas gali rinktis iš tūkstančių pervežimo paslaugas siūlančių kompanijų. Todėl jo krovinius laimi tas vežėjas, kuris profesionaliai išpildo atitinkamos produkcijos gabenimo reikalavimus.

Būtent todėl beveik du dešimtmečius veikianti pervežimų kompanija „Via Genero“ dar 2007 metais pagrindines pajėgas sutelkė temperatūrinių ir dalinių krovinių pervežimuose. Siekdami išlaikyti ir stiprinti savo nacionalines ir tarptautines pozicijas šioje nišoje, visuomet esame išalkę naujų, pergalių siekiančių profesionalų.

Leiskime darbuotojui svajoti

Patyrusios rankos už vilkiko vairo yra aukso vertės. Tačiau dar brangesni už auksą yra ambicingi moderniausių logistikos technologijų specialistai, gebantys kontroliuoti konkrečias logistikos grandinės (bei „šalčio grandinės“) sudedamąsias. Kurti jaukią, motyvuojančią ir kvalifikacijos augimą užtikrinančią aplinką tokiems naujos kartos specams – tai „Via Genero“ įžadas, kuriam visąlaik teikiame pirmenybę prieš vežiko mentaliteto pažymėtą siekį apžioti kuo daugiau ir bet kokia kainą gauti bet kokį užsakymą (net jei tam užsakymui įgyvendinti nesi pats tinkamiausias kandidatas).

Žinoma, darbuotojas visuomet turi savo asmeninių tikslų, kurie ilgainiui gali susikirsti su kompanijos tikslais. Ir tai yra visiškai natūralu. Darbuotojas turi teisę svajoti. O darbdavys turi pareigą tų svajonių nežlugdyti. Darbuotojo ir darbdavio santykis komandoje jungia lygiai tiek pat, kiek ir skiria.

Bet būtent gebėjimas sukurti profesine ir socialine prasme stabilų santykį įmonės viduje, kai „aš“ pakeičia „mes“, reiškia išorės pokyčiams nepavaldaus branduolio sukūrimą. O tai kartu reiškia ir bet kokiomis aplinkybėmis išpildytus, prie europinės rinkos poreikių pritaikytus įsipareigojimus paslaugų užsakovui. Nes tik profesionalus visos transportavimo komandos darbas veda į bendras kliento ir vežėjo pergales, nesvarbu, ar greta „išdygtų“ rimtas konkurentas, kelyje siaustų uraganas ar „purtytų“ transporto inspekcija.