KLIENTŲ ZONA

Pamiršote slaptažodį?
NAUJIENOS

Tūkstančio ir vieno vežėjo dilema: kaip pasirinkti?

Logistika yra dinamiškas, ypač daug išorinių kintamųjų savyje sujungiantis verslas: sankcijos, sprogusios padangos, apledėję keliai, atšaukti kroviniai...

Tai verslas, kuriam Jūs patikite savo produkciją. Tačiau kartu ir verslas, kuriuo nelengva pasitikėti – tiek dėl begalės nuo tavęs nepriklausančių aplinkybių, tiek dėl mūsų regione vis dar vešinčio „vežikų“ mentaliteto. Kaip neprašauti atiduodant savo pasitikėjimą logistikos partneriui? Kaip teisingai pasirinkti, kai tas pačias paslaugas siūlo tūkstantis ir vienas vežėjas? Pradėti reikėtų trijų plačiausiai paplitusių mitų paneigimo.

Mitas Nr.1: Kokybiška logistika – tai logistika be netikėtumų

Alkūnėmis atsiremdami į 17 metų patirtį logistikos rinkoje, drąsiai liudijame, jog nėra logistikos kompanijos, kuri, atliekant pervežimus, nebūtų susidūrusi su netikėtumais ar nenumatytais iššūkiais. Ekstraordinarinės situacijos, kurių tikimybę įmanoma sumažinti iki minimumo, tačiau neįmanoma panaikinti, - tai ne mirties nuosprendis Jums ir Jūsų vežėjams, o kaip tik galimybė įsitikinti, ko verti Jūsų partneriai. Kitaip tariant, geriausias profesionalumo rodiklis yra ne kilusi problema, o Jūsų logistikos kompanijos reakcija: ar bus bandoma ją nutylėti, užkamšyti bei ieškoti pasiteisinimų, ar kaip tik drąsiai ir atvirai ieškoma sprendimų, pasiūlant tinkamiausią išeitį.

Neklystančių nebūna. Tačiau lygiai taip pat ir visos taisyklės, esant poreikiui, gali būti ir yra peržengiamos kliento vardan. Taisyklės lūžta, kai sprogsta padangos. „Krato“ transporto inspekcija. Prieš 5 minutes iki išvykimo atšaukiami kroviniai. Ir laikas mąžta vežėjo nenaudai. Tačiau vertybės ir ryžtas jomis vadovautis išlieka. Turi išlikti. Išsaugoti esminį logistikos profesionalumo principą – vertybę pristatyti krovinius laiku. Saugiai ir greitai. Bet kokia kaina. Nes mažos šalies vežėjo sėkmė priklauso nuo atsidavimo ir pagarbos klientui, darbui, komandai ir šaliai, kurios valstybinis ženklas puošia kiekvieną krovinį visos Europos keliuose.

Mitas Nr.2: Kokybiška logistika neįmanoma be užsienio kapitalo

Kad ir kaip norėtųsi tikėti, žodžių junginys „užsienio kapitalas“ savaime dar nesuteikia logistikos paslaugų kokybės garantijų. Lygiai taip pat ir lietuviškumas nėra prigimtinė logistikos kompanijos nuodėmė. Kas yra kas, paaiškėja įsigilinus į kiekvienos kompanijos istoriją, nueitą kelią, strategiją, esamus pajėgumus ir, žinoma, požiūrį. Lietuviško kapitalo „Via Genero“ išsiplėtė nuo 4 darbuotojų ir 4 transporto priemonių 1997-iais iki 35 komandos narių, 35 vilkikų, 28 puspriekabių-šaldytuvų ir 7 tentinių puspriekabių šiandien. Vien šiemetinės investicijos į darbo įrangos modernizavimą, padedant užtikrinti paslaugų kokybę bei klientų ramybę, siekia 100 000 EUR. Taigi, lemia ne kapitalo šaknys ar tautinė simbolika. Lemia alkis ir bekompromisis atsidavimas ramiam kliento miegui su pižamomis. Atsakomybė aukotis vardan neįmanomo. Vardan visų transportavimo grandžių kontrolės – nuo pirmo kliento skambučio iki krovinio iškrovimo galutinėje stotelėje. Neleidžiant klientui patirti streso.

Mūsų patirtis rodo, jog lietuviškos logistikos išeitis transportavimo ir ekspedijavimo rinkoje gali ne tik išpildyti Vakarietiškus standartus, bet juos ir pranokti. Nes tai yra verslas, augęs kartu su atsikūrusia Lietuva. Visuomenei perimant socialines ir technines inovacijas, jas perėmė ir verslas. Palaipsniui modernėjo darbo vieta, didėjo investicijos į komandos narių kvalifikaciją, galiausiai atsirado supratimas, koks turi būti verslas, kad jis taptų lygiaverte tarptautinio verslo bendruomenės dalimi. Taip, žiūrėk, pusamžis vairuotojas, socializmo vaikas, pamažu pradėjo perimti europietiškas darbo vertybes. Taip pirminis žinojimas apie kokybės valdymą virto kasdieniu vadovavimusi ISO 9001, 14001 standartais.

Mitas Nr.3: Kokybiška logistika – paniurėlių amatas

Geras vežėjas nėra tas, kurio patirtį ir išmanymą liudija surūgęs veidas. Geras vežėjas nėra tas, kuris aklai vykdo pavestą juodą darbą. Ribota atsakomybė ir automatiškai atliekamos kasdienės pareigos  neišmokys lanksčiai reaguoti ar prisitaikyti prie milžiniškais tempais augančių rinkos reikalavimų. Darbo yra daug. Atsakomybės kiekvienam komandos nariui tenka dar daugiau. Galimų iššūkių apskaičiuoti apskritai neįmanoma. Ir vienintelė išeitis garantuoti ramų kliento miegą yra kiekvienoje grandyje dirbančio žmogaus užsidegimas bei azartas atlikti savo pareigas su malonumu.

Nuolatinės investicijos į komandos tobulėjimą. Darbo vietos modernizavimas. Pagalba ir bičiulyste grįstas komandos ryšys. Visa tai lemia. Visa tai daro nepakeičiamą įtaką. Nes nesvarbu, kurioje pervežimo grandinės dalyje dirbi – pakrauni, sandėliuoji ar veži. Nesvarbu, ką veži – pilnus, dalinius ar pavojingus krovinius. Didžiausias iššūkis yra atlikti savo darbą su malonumu. Ir taip, kad ryte nubudęs klientas jaustųsi žvalus ir ramiai pailsėjęs. Kad su pižama gurkšnodamas rytinį kavos puodelį mąstytų apie naujas vystymosi kryptis savo verslui. Ne apie vėluojančius abrikosus. Kokia kaina ir kokiu būdu tie abrikosai laiku pasieks vietą – tai jau asmeninis logistikos partnerio užsidegimo ir atsidavimo reikalas.